Klubnap 2026 Március17
Meghívott vendégünk a Százhalombattán élő Nagy Anna, a Budapest Klezmer Band harmonika művésze.
A házigazda, egyben beszélgető társa Pogány Gyula volt, vendégünkkel Nagy Annával.
A közel másfél órás talk show teljes anyagát a Halom TV rögzítette, melyet itt közzé teszünk.
Anna, gyermekkorától napjainkig mesélt életéről. Kilenc éves korában miért a harmonikát „kellett” választania, a mai napig élő nagyszerű muzsikus mesteréről, Ricsi bácsiról…
Élvezettel hallgattuk, ahogy mesélte tovább élete pályafutását. Majd, hogy mikor „csalta” a még csak egyéves Budapest Klezmer Band-be Jávori Ferenc a zenekar alapító vezetője és zeneszerzője. Mindketten az Operettszínház zenekarában játszottak, onnan ismerték egymást. Szó esett azokról a hangulatokról, amelyet a klezmer magában hordoz, mely műfajba, ahogy mondta, azonnal beleszeretett!
Anna a harmonikaművész csak klezmert játszik, de ahogy mesélte, sokféle zenét hallgat és a klasszikusokat is nagyon szereti.
2000-től tanít a Lauder Javne Iskola Zenetagozatán, 2007-től a tagozat igazgatója.
Anna a beszélgetés után harmonikáján, néhány zenei műfajt is eljátszott, örömmel hallgattuk!
Szünet után Tóth József tagtársunk a februári előadásában, ami akkor kimaradt, most kiegészítette.
Mindezek után közel egy órában, Buda Dénes a Halom TV 2025. évi Ezüstévek műsorából válogatott, mely rólunk, az OMNYE életéről szólt.
Házigazdánk Pogány Gyula, egy tartalmas, mindenre kiterjedő klubnapot állított össze.
Zene-szó – beszélgetés Nagy Anna harmonika művésszel – 2. rész